نمایشگاه مجازی وب

نمایشگاه مجازی هوش مصنوعی و رباتیک

1
2
3
4

هوش مصنوعی در عمل: رباتیک

اسکویی: ربات سنجاب

اسکویی از دو حس‌گر نور و دو سوئیچ تماسی برای شکار «آجیل» (در واقع توپ‌های تنیس) و کشیدنشان به لانهٔ خود استفاده می‌کرد. اسکویی «هفتاد و پنج درصد قابل‌اعتماد» توصیف شد، اما فقط در یک اتاق بسیار تاریک خوب کار می‌کرد.

هوش مصنوعی در عمل: رباتیک

به‌لحاظ عملی «فکر کردن» و «انجام دادن» همیشه همراه هم‌اند. به‌همین دلیل در راه تلاش برای خلق «عامل‌های خودمختار» که بتوانند در جهان واقعی کارکردی داشته باشند، هوش مصنوعی و رباتیک شرکای طبیعی هستند. هوش مصنوعی نقش عامل متفکر و برنامه‌ریز را بازی می‌کند و رباتیک داده‌های حسی را فراهم می‌کند و عمل مورد انتظار را انجام می‌دهد. ساخت ربات‌های کارا مستلزم تخصص در رشته‌های مختلف است: مکانیک، الکترونیک، ریاضیات، مهندسی نرم‌افزار، ... و البته الگوریتم و روش‌های هوش مصنوعی.

ربات سنجابی غذای خود را شکار می‌کند

ادموند برکلی در سال 1947 انجمن ماشین‌های محاسباتی را تأسیس کرد و در سال 1949 کتاب عامه‌پسندی نوشت به‌نام «مغزهای غول پیکر یا ماشین‌هایی که فکر می‌کنند».

ربات بیست در آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جانز هاپکینز

ربات بیست مدل 2 شامل دستگاه‌های تصویربرداری ویدئویی برای ناوبری و هم‌چنین حس‌گرهای صوتی و لمسی بود.

رابت بیست

این ربات غیررایانه‌ای از مدارهای ترانزیستوری برای پردازش ورودی‌های سلول‌های نوری استفاده می‌کرد. وقتی باطری‌اش در حال تمام‌شدن بود، به دنبال پریزهای دیواری مشکی می‌گشت تا مجدداً خود را شارژ کند.

طرح جلد رمان من، ربات اثر آیزاک آسیموف

شاید در واکنش به ربات‌های خطرناکی که در داستان‌های علمی تخیلی پیشین آمده بودند، ربات‌های داستان آسیموف باید برای اطمینان از این‌که تهدیدی برای انسان‌ها و یکدیگر نیستند، از سه قانون رباتیک (1941) پیروی می‌کردند.

ثبت اختراع بازوی رباتی توسط جورج دیول

این گواهی ثبت اختراع یکی از 40 گواهی صادرشده برای جورج دیول است. این گواهی بر نحوهٔ برنامه‌ریزی بازوهای رباتیک به‌منظور ایجاد حرکت متمرکز بود. او هر دو مشخصهٔ نقطهٔ پایانی و کنترل مداوم را ترکیب کرد.

5
6
7
8