نمایشگاه مجازی وب

نمایشگاه مجازی بازی‌های رایانه‌ای

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

قدرت پردازش بالاتر، بازی‌کن‌های بیشتر

پوستر بازی ویدئوییِ دووم

با انفجار یک‌بارۀ محبوبیت بازی‌های ویدئویی، نشر بازی‌های جدید به رویدادهایی پرسروصدا تبدیل شد که همه انتظارش را می‌کشیدند. پوستر تبلیغاتی بازی دووم که بی‌شباهت به پوسترهای سینمایی نیست، هم تبلیغات محسوب می‌شد و هم یادگاری.

توان محاسباتی بالاتر، بازی‌کن‌های بیشتر

در دهۀ 1990 بازار پرسود بازی‌های رایانه‌‌ای مورد توجه شرکت‌های جاافتاده‌ای مثل سونی و مایکروسافت قرار گرفت. بر همین اساس آن‌ها شروع کردند به تولید برنامه‌های ویژۀ بازی‌های رایانه‌ا‌ی، کنسول‌های خانگی و کنسول‌های دستی. گرافیک پیچیده و باکیفیت یکی از علل فروش بالا محسوب می‌شد و از آن‌جا که رایانه‌های خانگیِ قدرتمند به قدر کافی ارزان شده بودند، بسیاری از شرکت‌ها ابتدا بازی‌هایی روی پی‌سی تولید کردند و در مرحلۀ بعد نسخۀ سازگار با کنسول‌ها را ارائه دادند. اینترنت نیز که اجازه می‌داد بازیکن‌ها از طریق شبکه به هم وصل شوند، تعداد و گسترۀ مخاطبان بازی‌های ویدئویی را بیشتر هم کرد. هر چه بازار بازی در دهۀ 1990 رشد می‌کرد، تنوع بازی‌ها نیز بیشتر می‌شد. گزینه‌های متنوع باعث جذب بازی‌کن‌های متنوع شد و این نیز مخاطبان احتمالی را بیشتر گسترش داد. هنگامی که بازی‌های ویدئویی دیگر به سطح یک سرگرمی جاافتاده رسیدند، بیشتر و بیشتر با دیگر رسانه‌های عامه‌پسند ممزوج شدند. بر اساس بازی‌ها، کتاب‌ها و فیلم‌هایی منتشر شد و از سوی دیگر سریال‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و داستان‌های مصور نیز الهام‌بخش ساخت بازی‌ها شدند.

پوستر فیلم لارا کرافت: مهاجم مقبره (Lara Croft: Tomb Raider)

لارا کرافت یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های تاریخ بازی‌های ویدئویی است. بر اساس این بازی دو فیلم سینمایی، مجموعه‌ای از رمان‌ها و داستان‌های مصور و پارک‌های تفریحی ساخته شد.

پوستر فیلم سوپر ماریو

محبوبیت سوپر ماریو باعث شد به دیگر رسانه‌ها نیز وارد شود، از جمله نمایش تلویزیونی کاپیتان لو آلبانو که در دهۀ 1980 ساخته شد. در 1993، در نسخه‌ای سینمایی از بازی سوپر ماریو، باب هوسکنیز در نقش ماریو، جان لِگویزامو در نقش لوئیجی و دنیس هاپر در نقش کینگ کوپا بازی کردند. این فیلم نامزد دریافت دو جایزهٔ ساتورن شد.

پوستر فیلم دو اژدها (Double Dragon)

در 1994 به مجموعۀ محبوب دو اژدها یک فیلم سینمایی نیز افزوده شد. درآمد این فیلم در گیشه کمتر از سه میلیون دلار بود و از این جهت موفقیت نصیبش نشد.

پوستر فیلم دووم

موفقیت بازی‌های ویدئویی دووم باعث شد بر اساسش یک فیلم پرخرج ساخته شود، با بازی دووِین جانسون مشهور به «راک» و کارل اوربان.

پوستر فیلم پوکمون

این اقتباس از مجموعه بازی‌های ژاپنی هیولاهای جیبی (Pocket Monsters) مشهور به پوکمون به موفقیت بین‌المللی رسید. این فیلم بیش از 100 میلیون دلار درآمد داشت و الهام‌بخش تولید دنباله‌هایی انیمیشنی نیز شد.

12
13
14
15
16