نمایشگاه مجازی وب

نمایشگاه مجازی بازی‌های رایانه‌ای

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

سونی روی پلی‌استیشن قمار می‌کند

سونی روی پلی‌استیشن قمار می‌کند

مجموعه‌های بازی‌های مادِن محصول EA Sports برای کنسول‌های پلی‌استیشن یکی از موفق‌ترین بازی‌ها روی این دستگاه بود. در این بازی از صدای گزارشگران واقعی – جان مادن و پت سومرال – استفاده شده بود که روند بازی را گزارش می‌کردند.

سونی روی پلی‌استیشن قمار می‌کند

غول صنعت الکترونیک، شرکت سونی، با نینتندو وارد شراکت شد تا دستگاه پلی‌استیشن را (که سوپر نینتندو سی‌دی نیز نامیده شده است) بسازد و بدین‌ترتیب وارد بازار بازی‌های ویدئویی شود. اما شراکت آن‌ها خیلی زود به اختلاف بر سر حق امتیاز پلی‌استیشین انجامید. در این اختلاف حقوقی، سونی برنده شد و در 1994 دستگاه را که اکنون نام جدید پلی‌استیشن را بر پیشانی داشت وارد بازار کرد؛ پلی‌استیشن از فناوری دیسک نوری بهره می‌برد که بعدها در همۀ کنسول‌های خانگی مرسوم شد. طی 10 سال در حدود 100 میلیون عدد پلی‌استیشن به فروش رفت و بخش عمدۀ مشتریان دیگر شرکت‌های بازی‌سازی، مثل سگا و نینتندو، را جذب خودش کرد. قرارداد با لیگ‌های حرفه‌ای بسکتبال، فوتبال و بیس‌بال برای تولید بازی منجر به تولید مجموعۀ محبوبی از بازی‌های ورزشی شد و این نیز باعث افزایش هر چه بیشتر مشتریان پلی‌استیشن شد.

دستگاه پلی‌استیشن

ورود سونی به بازار کنسول‌های خانگیِ بازی با همکاری با نینتندو شروع شد. اما وقتی نینتندو از پروژه خارج شد، سونی توانست دوام بیاورد و پلی‌استیشن را در 1994 در ژاپن و در 1995 در آمریکای شمالی وارد بازار کرد. پلی‌استیشن بیش از 100 میلیون عدد به فروش رفت و در ادامۀ آن نیز سه نسل دیگر از پلی‌استیشن عرضه شد: پلی‌استیشن 2، پلی‌استیشن 3 و پلی‌استیشن پورتابل (PSP).

نماگرفت از بازی گرن توریسمو

سری گرن توریسمو که جزء بازی‌های مسابقه‌ای است یکی از عناوین محبوب پلی‌استیشن بود.

بازی ویدئویی جستجوی گنج شرک (Shrek Treasure Hunt) روی پلی‌استیشن

اغلب بازی‌های ویدئویی هستند که الهام‌بخش ساخت فیلم می‌شوند، اما گاهی برعکسش اتفاق می‌افتد. شرک، فیلم انیمیشنی پرفروش محصول دریم‌ورکس، الهام‌بخش ساخت چندین بازی ویدئویی شد، از جمله این بازی که روی پلی‌استیشن سونی عرضه شد.

بازی ویدئویی آماده برای مشت‌زنی پرهیاهو (Ready 2 Rumble Boxing) روی پلی‌استیشن

در این بازی وقتی شخصیت‌های مشت‌زن مبارزه می‌کردند، بعد از مدتی بدن‌شان پر از زخم می‌شد؛ این ویژگی باعث بالاتر رفتن واقع‌نمایی بازی شد. این بازی محبوب روی همۀ کنسول‌های بازی اصلی در آن دوره عرضه شد.

بازی ویدئویی اسکیت‌سواری حرفه‌ای تونی هاک (Tony Hawk’s Pro Skater)

در این بازی اسکیت‌سواری، اسکیت‌سوار افسانه‌ای تونی هاک و دیگر اسکیت‌سواران حرفه‌ای واقعی به عنوان شخصیت‌های بازی حضور داشتند. موسیقی متن بازی نیز آهنگ‌های گروه‌های موسیقی مشهوری مثل دد کِنِدیز، پریموس و گولدفینگر بود.

بازی ویدئویی مهاجم مقبره (Tomb Raider) روی پلی‌استیشن

شاید بتوان گفت لارا کرافت، قهرمان بازی مهاجم مقبره، شناخته‌شده‌ترین شخصیت زن در بازی‌های ویدئویی باشد. این بازی که هم روی پی‌سی و هم روی پلی‌استیشن عرضه شد، الهام‌بخش ساخت دو فیلم مهاجم مقبره شد که در هر دو آنجلینا جولی در نقش خانم کرافت ظاهر شد.

بازی ویدئویی گرن تورسیمو 2 روی پلی‌استیشن

بازی‌های مسابقه‌ای همواره جزء بازی‌های محبوب بوده‌اند. در گرن توریسمو بازیکن می‌توانست از میان صدها ماشین و چندین و چند مأموریت یکی را انتخاب کند. سری گرن توریسمو یکی از پرفروش‌های همیشگیِ کنسول‌های پلی‌استیشن بوده است.

13
14
15
16