نمایشگاه مجازی وب

نمایشگاه مجازی بازی‌های رایانه‌ای

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

هر چه بیشتر، بهتر؟

نماگرفت از بازی اولتیما آن‌لاین

اولتیما آن‌لاین یکی از اولین بازی‌های MMORPG (بازی نقش‌آفرینی چندنفرۀ آن‌لاین کلان) بود. در این نماگرفت شخصیت‌ها، آمارها، گزینه‌ها و نقشۀ دنیای بازی اولتیما را می‌بینید.

هر چه بیشتر، بهتر؟

چه چیز بهتر و جذاب‌تر از بازی اولتیما؟ آن هم هم‌زمان با هزاران نفر دیگر؟ به همین دلیل بود که شرکت اوریجین سیستمز بازی فانتزی نقش‌آفرینی‌اش را که در 1980 منتشر کرده بود، تغییر داد و یک بازی آن‌لاین «چندنفرۀ کلان» تولید کرد. بازی اولتیما آن‌لاین پیش از انتشار اولین‌ بار در 1996در نمایشگاه مصارف الکترونیکی E3 رونمایی شد. گرافیک چشم‌گیرش چنان غوغایی به پا کرد که طی 6 ماه پس از انتشارش در 1997، 100،000 بازی‌کن حساب کاربری ساخته بودند. اولتیما آن‌لاین در دورۀ اوج، بیش از 250،000 بازی‌کن هم‌زمان داشت. رقبایی که بعداً وارد صحنه شدند از محبوبیت اولتیما کاستند. اما این بازی نقطۀ عطفی در بازی‌های چندنفره بود و باعث ایجاد فضای آن‌لاینی شد که در آن، دوستان بسیار دور از هم با هم رقابت می‌کردند یا علیه دشمنان موجود در محیط بازی با یکدیگر متحد می‌شدند.

جعبۀ نرم‌افزار اولتیما

اولتیما در آغاز مجموعه‌ای از بازی‌های نقش‌آفرینی بود که به دست ریچارد گاریوت طراحی شده بودند؛ گریوت بابت یکی از شخصیت‌هایی که خلق کرده است به لرد بریتیش نیز معروف است. سری بازی‌های بسیار موفق اولتیما به انتشار اولتیما آن‌لاین در 1997 انجامید؛ این بازی سرآغاز دنیاهای بازی‌های MMORPG (بازی‌های نقش‌آفرینی چندنفرۀ آن‌لاین کلان) بود.

اگزودوس: اولتیما 3

تبلیغات اولتیما 5

سری بازی‌های نقش‌آفرینی اولتیما در 1980 شروع شد و بیش از 25 سال تداوم داشت. برای این بازی 9 دنباله ساخته شد که روی تعدادی دستگاه قابل‌ اجرا بودند. انتشار هر سری از اولتیما همیشه اتفاقی پرسروصدا بود.

16