نمایشگاه مجازی ماشین‌حساب

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18

تثبیت استانداردی جدید

ماشین‌حساب مونرو LA5-160

این ماشین چهارعملکردی ظرفیتب بالا و اندازه‌ای کوچک داشت. ماشین‌حساب‌های مونرو در شعبهٔ اصلی شرکت در نیوجرسی و نیز در هلند ساخته می‌شدند.

تثبیت استانداردی جدید

اهداف جی مونرو اصلاً اهداف کوچکی نبودند: ساخت ماشین‌حسابی چهارکارکردی، قابل‌حمل، با صفحه‌کلید و قابلیت تعیین دقت ورودی‌ها، که در عین حال به آسانی قابل استفاده باشد. در 1912 او و فرانک بالدوین شرکت ماشین‌حساب مونرو را تشکیل دادند تا به این اهداف برسند. ماشین‌حساب‌های الکترو-مکانیکی بالدوین، که بعضی‌هایشان بالغ بر 12000 قطعۀ داخلی داشتند، در محاسبات علمی و فنی انقلاب به پا کردند و محرک رقابت‌های شدیدی در آینده شدند.

طراح برجستۀ عدسی، گوردون اچ. کوک، شرکت اپتیک کوک

طراح برجستۀ عدسی، گوردون کوک، که جایزۀ اسکار علمی-فنی را نیز برده است، در حال استفاده از خط‌کش محاسبۀ استوانه‌ای و ماشین‌حساب رومیزی. هر کدامشان مزیت‌ها و نقایص خاص خود را داشتند.

ماشین‌حساب فرایدن SRQ-10

ماشین‌حساب‌های فرایدن اولین دستگاه‌هایی بودند که مستقیماً ریشۀ دوم را حساب می‌کردند

«محاسبه‌گر انسان» در آزمایشگاه هوانوردی لنگلی

این کارور داده‌ها را از فیلم‌های عکاسی می‌خواند و سپس محاسبات اولیه را انجام می‌دهد. ماشین‌حساب فرایدن جزء قدرتمندترین ماشین‌حساب‌های موجود در 1952 بود.

ماشین‌حساب ACRM مارچنت

یک ماشین‌حساب فنی «در اندازۀ اصلی». شرکت مارچنت در 1911 در اوکلند کالیفرنیا تأسیس شد. طراح اصلی شرکت، کارل فرایدن، در 1934 آنجا را ترک کرد تا شرکت خودش را تأسیس کند

ماشین‌حساب مونرو

فرانک بالدوین حامل متحرک را اختراع کرد که تا دهه‌ها در اغلب ماشین‌حساب‌های فنی تعبیه می‌شد. او که تخصص اصلی‌اش در معماری بود، در چندین شاخۀ بی‌ربط دیگر با معماری نیز اختراع ثبت کرده بود.

19
20
21
22